Ochnik

Redesign nastawiony na nowoczesność

Rozwiązania Omnichannel Optymalizacja zwrotów Migracja danych

Historia marki

OCHNIK gości na polskim rynku od przełomowego roku 1989. Ponad 30-letnia historia marki zaczęła się od marzenia o skórzanej kurtce, którą bracia Jacek i Cezary postanowili zaprojektować na własny użytek. Kurtka szybko znalazła nabywcę, a zysk ze sprzedaży przeznaczono na uszycie kolejnych egzemplarzy. To był strzał w dziesiątkę – okazało się, że skórzane kurtki OCHNIK cieszą się ogromną popularnością. Obecnie OCHNIK oferuje swoim klientom nie tylko skórzaną odzież i galanterię, ale również odzież tekstylną i walizki.

Wyzwania

  • stworzenie platformy, która poradzi sobie z dużymi obciążeniami;
  • usprawnienie procesu zakupowego, skrócenie ścieżki zakupowej;
  • poprawa procesów logistycznych;
  • redesign i dopasowanie strony do obecnych trendów, RWD, PWA;
  • migracja produktów, opisów, kont klientów ze starej platformy e-commerce.

Doświadczenia klienta w kanale online i offline

OCHNIK to nie tylko sklep online, ale także ponad 100 salonów stacjonarnych w całej Polsce. Wdrożenie miało na celu zastąpienie starego e-sklepu nowym, który umożliwiał użytkownikowi strony sprawdzenie dostępności towaru w wybranym salonie stacjonarnym. Dzięki nowej funkcjonalności oraz odświeżonemu wyglądowi witryny ścieżka zakupowa klienta jest przejrzysta na każdym etapie transakcji.

Prostota i elegancja

Markę OCHNIK cechuje elegancja, która wymagała odpowiedniej oprawy. Dlatego zaproponowana przez Klienta karta produktu w sklepie internetowym jest czytelna i prosta, by skupiać uwagę kupującego na ofercie i finalizacji zakupu. Dodatkowym wyzwaniem w branży fashion jest odpowiednie wyeksponowanie kolorów i rozmiarów, tak by kupujący nie mieli problemu z ich odszukaniem i wyborem.

Responsywność i progresywność

Stworzenie sklepu wymagało przygotowania wersji responsywnej, dopasowanej do urządzeń mobilnych oraz do komputerów. Wprowadzenie tych rozwiązań daje pewność, że osoby dokonujące transakcji za pomocą urządzeń mobilnych nie napotkają problemów podczas składania zamówień oraz przetwarzania płatności. Informacja, że dane są szyfrowane, a zakupy bezpieczne, która wyświetla się podczas procesu zakupowego, dodatkowo zwiększa poczucie bezpieczeństwa klienta.

Migracja danych

Największym wyzwaniem była migracja danych ze starego sklepu OCHNIK. Wśród nich były dane klientów, a także zdjęcia produktów oraz ich opisy. Ważne kryterium stanowiło zachowanie wypracowanej przez lata pozycji sklepu w Google, dlatego celem ‘merce było utrzymanie maksymalnie dużej liczby linków poprzez odpowiednie ustawienie przekierowań oraz ustawień SEO w obrębie sklepu.

Następne Case Study

System e-commerce dla branży jubilerskiej

Zobacz case study

Jak możemy pomóc Twojej firmie?

Zostaw swoje dane kontaktowe, a my odezwiemy się do Ciebie

Prosimy, wprowadź swoje imię i nazwisko.
Prosimy, wprowadź swój adres e-mail.
Prosimy, wprowadź swój numer telefonu
Prosimy, wprowadź nazwę swojej firmy
Prosimy, wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Porozmawiaj z naszym działem handlowym

Doradzamy jak stworzyć, rozwijać lub bezpiecznie zmienić platformę sprzedaży przy różnych modelach handlowych.

Adam Kubala New Business Manager +48 572 338 023 Pokaż e-mail