Szybkość serwisu jest jednym z kluczowych aspektów w procesie zakupowym. Jeśli użytkownik widzi, że strona ładuje się wolno - porzucają ja. To znacząco wpływa wyniki i na ROI płatnych kampanii pozyskania ruchu.
Drugą kwestią jest pozycjonowanie. Google od lat twierdzi, że promuje w wynikach serwisy, które są przyjazne dla użytkowników. W tym miejscu ważnym aspektem jest prędkość ładowania strony, weryfikowana przez PageSpeed Insights. Firmy dbają więc o wysokie wyniki wskaźników, wspierając tym samym inne działania SEO.
Marka OCHNIK była jednym z pierwszych merchantów, która wdrożyła Raccoon Storefront - front-endowy interfejs Headless Commerce wykorzystywany w platformie 'merce. Dzięki połączeniu szeregu technologii osiąga on wysokie wyniki w testach wydajności.
“Szybkość działania serwisu ma wpływ na wiele czynników. Z jednej strony są one bardzo oczywiste, jak poprawa UX klientów, a dzięki temu mniej porzuconych koszyków i większa konwersja. Są też takie mniej oczywiste, ale jak okazuje się równie ważne. To, że osiągamy lepsze wyniki w SEO dzięki szybkości, jest najlepszym przykładem.“
W serii testów wykonanych z użyciem narzędzia PageSpeed Insights, wyniki nie schodziły poniżej wyników 90/100