Dziewięć podmiotów w dziedzinie eCommerce zostało uhonorowanych znakiem Digital Quality Mark. Wśród firm znajduje się również Merce.com S.A.

Znak DQM to gwarancja oferowania najwyższej jakości rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, oprogramowaniu jako usłudze lub marketingu. Prędkość działania i doskonała jakość, zgodnie z oczekiwaniami rynku, znalazły swoje odzwierciedlenie w innowacyjnej formule konkursu, która połączona została z pitch contestem. W niej, przedstawiciele firm w kilkuminutowej prezentacji, musieli zawrzeć najważniejsze wartości narzędzia dla ich klientów. Inicjatywa ta zaowocowała transparentnością rywalizacji i dostosowaniem propozycji do oczekiwań biznesu, zgodnie z intencją organizatora – Izby Gospodarki Elektronicznej.

Formuła konkursu DQM pozwoliła na ocenę jakości i efektywności rozwiązań w kluczowych obszarach e-handlu, zgodnych z kategoriami. 12 przedstawicieli firm biorących udział w finałowej rywalizacji o tytuł DQM miało okazję do interakcji z jury podczas prezentacji. W efekcie odznaczenie DQM przyznano dziewięciu firmom, które wykazały się najwyższym poziomem innowacyjnych rozwiązań.

Jury Digital Quality Mark składało się z doświadczonych ekspertów branży, reprezentujących różnorodne obszary cyfrowej gospodarki. Znak DQM zdobywa coraz większe uznanie, czego dowodem jest międzynarodowy patronat Ecommerce Europe, Bulgarian E-Commerce Association oraz Serpact. Partnerem medialnym inicjatywy jest Omnichannel News.

Merce.com zostało docenione za stworzenie i dostarczanie rozwiązania dla eCommerce w modelu SaaS, które może być wykorzystywane przez średnie i duże podmioty z wymaganiami enterprise.

Joanna Kwiatkowska, Vice CEO Kubota, zauważa, że polski rynek jest już na tyle dojrzały, aby wprowadzić system certyfikacji usług. Wskazuje to na potrzebę weryfikacji rozwiązań, a DQM staje się ważnym narzędziem edukacyjnym dla rynku, budując standardy i podnosząc jakość usług.

Digital Quality Mark nie tylko nagradza innowacyjność, ale także tworzy przestrzeń do wymiany doświadczeń między przedsiębiorcami a dostawcami rozwiązań technologicznych. Paulina Wojczyńska, Dyrektor Projektów e-Izby, podkreśla, że element pitchowania był nie tylko wyzwaniem, ale także motywacją dla uczestników konkursu, tworząc unikalną atmosferę i jakościową platformę do wymiany doświadczeń.