Mamissima – Elegancki i funkcjonalny e-sklep

B2C
RWD
Omnichanell
Integracja magazynowo-księgowa
Automatyzacja procesów

Historia firmy

Mamissima to największy butik z wysokiej jakości produktami i akcesoriami dla niemowląt, dzieci i rodziców.

Przez 10 lat marka wyrobiła sobie własną renomę i jest jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych sklepów internetowy dla rodziców i ich dzieci od najmłodszych lat do wieku przedszkolnego. Oferowane w sklepie produkty pochodzą zarówno od producentów zagranicznych, jak i polskich. Asortyment cechuje wyjątkowa estetyka wykonania, jakość i niestandardowe wzornictwo.

Wyzwania

  • przygotowanie sklepu, który będzie uzupełnieniem warszawskiego Showrooomu;
  • integracja z programem magazynowo‑księgowym;
  • redesign i stworzenie strony obsługującej RWD;
  • stworzenie czytelnych i łatwych do publikacji w mediach społecznościowych kart produktowych;
  • uproszczenie i automatyzacja zamówień.

Responsywny design pasujący do marki

Mamissima to estetyka i prostota, której szukają rodzice. Produkty sprzedawane w e-sklepie są wysokiej jakości, niejednokrotnie wytwarzane są w krótkich partiach, a co najważniejsze posiadają wszelkie certyfikaty i atesty, co oznacza, że są bezpieczne dla dzieci i niemowląt. Mamissima, to marka stawiająca na eksperckość, a na sklepowym blogu wypowiadają się znani z internetowych przestrzeni blogerzy i vlogerzy, na przykład Katarzyna Płaza – Piekarzewska, czyli @polozna_kasia. Sklepowa strona główna oraz podstrony są w pełni responsywne i pozwalają na łatwe robienie zakupów, czy też czytanie poradników na blogu.

Przejrzysta karta produktowa połączona z social media

Ponieważ Mamissima stawia na komunikację obrazem, szczególnie widać to na blogu oraz w kanałach social media, to należało przygotować kartę produktu, która jednocześnie jest przejrzysta i czytelna, a dodatkowo pozwala na łatwe jej publikowanie na Facebooku lub Pintereście. Warto dodać, że strona główna została przygotowana w sposób, który ma nawiązywać do wspomnianego showroomu. Podział na kategorie, bazujący na zdjęciach wysokiej jakość sprawia, że strona bardziej przyciąga uwagę i pozwala wyeksponować najważniejsze kategorie, które cieszą się największym zainteresowaniem.

Zakupy w modelu click & collect

Klient składający zamówienie w sklepie może wybrać kilka metod dostawy, w tym także odbiór towaru w showroomie. Jeśli produkt jest w warszawskiej stacjonarnej placówce, automatycznie zostaje on zarezerwowany pod zamówienie klienta, a kupujący otrzymuje odpowiednią informację drogą mailową. Jeśli towar musi zostać wysłany z magazynu, to informacja ta zostaje przekazana do jego pracowników, którzy dostarczą paczkę do sklepu stacjonarnego. Wszystkie procesy związane z zamówieniami internetowymi i odbiorami zostały uproszczone do minimum i w pełni zautomatyzowane.

Łatwe przeglądanie kategorii

W Mamissima znajduje się tysiące produktów z różnych kategorii. Wiele z nich ma dodatkowe podkategorie, przez co drzewo kategorii w standardowym widoku byłoby po prostu nieczytelne. Powstało więc specjalne menu, które rozwija się dopiero po kliknięciu w nazwę kategorii głównej. W ten sposób możemy łatwo nawigować w drzewie kategorii, które ma ponad 150 rekordów. W sklepie zadbano też o odpowiednią architekturę serwerową, która poradzi sobie z dużymi obciążeniami, które pojawiają się w okresach wyprzedażowych oraz w czasie Gwiazdki i Mikołajków.

Jak możemy pomóc Twojej firmie?

Jeśli podoba Ci się wdrożenie lub masz więcej pytań, skontaktuj się z naszymi handlowcami. Chętnie udzielą Ci wszelkich odpowiedzi.

Odezwij się do nas i dowiedz się, jak możemy pomóc Ci zmierzyć się z napotykanymi wyzwaniami biznesowymi.

Adam Kubala New Business Manager +48 572 338 023 Pokaż e-mail
Skontaktuj się z nami