Sprzedaż cross-border w regionie CEE

Rozwiązanie

Obsługa peaków sprzedażowych przy wykorzystaniu Kubernetes i Auto Scale

W sprzedaży online, każdego roku pojawia wiele momentów skokowego zwiększenia ruchu. Wśród nich możemy wymienić takie wydarzenia, jak: promocje, Black Friday czy premiery nowych produktów. To duże wyzwanie dla platform, bo muszą one zachować stałą dostępność tak, by obsłużyć wielu użytkowników w krótkim czasie. Stworzenie rozległej infrastruktury stale gotowej na takie skoki nie jest najlepszym rozwiązaniem, bowiem koszt jej utrzymania, za wyjątkiem wspomnianych peaków będzie nieproporcjonalnie duży. Dlatego wykorzystujemy do tego Kubernetesa i Auto Scale. Daje to nam możliwość elastycznego wykorzystania zasobów w celu obsłużenia okresowych wzrostów obciążenia. Kubernetes to popularna platforma open-source do zarządzania kontenerami. Pozwala na ich efektywne uruchamianie, zarządzanie i skalowanie.

Jedną z zalet Kubernetesa jest możliwość automatycznego skalowania aplikacji w oparciu o obciążenie i wymagania zasobowe. Opcja Auto Scale w Kubernetes umożliwia dynamiczne zwiększanie lub zmniejszanie klastra w zależności od zapotrzebowania na zasoby. Można skonfigurować metryki, takie jak wykorzystanie CPU, pamięć, obciążenie sieciowe itp., aby Kubernetes automatycznie dostosowywał liczbę replik aplikacji w klastrze, w zależności od zmian w obciążeniu. W przypadku obsługi peaków, gdy liczba żądań klientów lub ruch na stronie znacznie wzrasta, może dynamicznie zwiększyć liczbę replik, aby zaspokoić to wzrostowe zapotrzebowanie na zasoby. Dodawanie nowych replik pozwala na równomierne rozłożenie obciążenia między różnymi węzłami klastra, co zwiększa wydajność i niezawodność. Kiedy piki sprzedażowe ustają i obciążenie spada, Kubernetes może automatycznie zmniejszyć liczbę replik, aby zoptymalizować wykorzystanie zasobów i zminimalizować koszty operacyjne.

Integracja platformy eCommerce z systemem ERP, WMS i sklepami stacjonarnymi

Kolejną z zalet integracji jest poprawiona efektywność operacyjna. Dzięki niej eliminuje się potrzebę podwójnego wprowadzania danych i manualnego przekazywania informacji między różnymi systemami. Procesy biznesowe stają się bardziej zautomatyzowane, co prowadzi do oszczędności czasu i zasobów oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów. Korzyścią jest też optymalizacja zarządzania zapasami. Dzięki integracji merchant ma bieżący wgląd w stany magazynowe każdej z placówek. Może dokładniej prognozować zapotrzebowanie na produkty, unikając niedoborów lub nadmiernych zapasów.

Integracja umożliwia również skonsolidowaną analizę i raportowanie. Dane dotyczące sprzedaży, zamówień, stanów magazynowych i innych wskaźników są dostępne w jednym miejscu. To ułatwia sprawdzanie i prognozowanie wyników, identyfikację trendów i podejmowanie trafnych decyzji biznesowych.

Następne Case Study

Wzrost widoczności o 151% w TOP3 dzięki optymalizacji wyników w PageSpeed Insights

Zobacz case study

Jak możemy pomóc Twojej firmie?

Zostaw swoje dane kontaktowe, a my odezwiemy się do Ciebie

Prosimy, wprowadź swoje imię i nazwisko.
Prosimy, wprowadź swój adres e-mail.
Prosimy, wprowadź swój numer telefonu
Prosimy, wprowadź nazwę swojej firmy
Prosimy, wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Porozmawiaj z naszym działem handlowym

Doradzamy jak stworzyć, rozwijać lub bezpiecznie zmienić platformę sprzedaży przy różnych modelach handlowych.

Adam Kubala New Business Manager +48 572 338 023 Pokaż e-mail