Redesign z zachowaniem key visual
marki New Balance

B2C
RWD
Migracja danych
Redesign
Omnichanell
Integracja magazynowo ‑ księgowa
Automatyzacja procesów

Historia firmy

Firma New Balance została założona w Bostonie w 1906 roku przez Williama J. Riley’a. Przez wiele lat marka wypracowała sobie pozycję na rynku, która stawia ją wśród innych renomowanych marek sportowych… To też jeden z największych producentów obuwia, odzieży i akcesoriów. Marka specjalizuje się przede wszystkim w produkcji obuwia do biegania. Na rynku polskim pojawiła się w 2000 roku. Sieć posiada rozbudowaną sieć sklepów stacjonarnych zlokalizowanych na terenie całego kraju, w outlety, które pozwalają na zakup tańszych produktów. Marka łączy działania -on i offline, wykorzystując do tego celu działania omnichannel.

Wyzwania

  • stworzenie nowego layoutu zgodnego z założeniami RWD i zachowującego elementy key visual marki;
  • skomplikowana integracja z ERP, w tym integracja z programem magazynowo‑księgowym i automatyzacja procesów oraz obiegu dokumentów;
  • migracja danych e-klientów, danych produktowych, działania SEO;
  • stworzenie infrastruktury serwerowej w chmurze zdolnej do obsłużenia ruchu wysokim poziomie, dopasowanej do miesięcy o podwyższonej sprzedaży.

Responsywny layout

Bardzo istotne dla New Balance było stworzenie strony responsywnej, wpasowującej się w obecne standardy. Jak mówi e-commerce manager marki: “Użytkownicy mobile są dla nas niezwykle istotni. Wiemy, że jest to spora grupa klientów. Zdajemy sobie też sprawę, że oczekują oni od sklepów on-line dopasowania treści do urządzeń mobilnych…” Wcześniej nie było to możliwe, dopiero nowa strona sklepu, która zachowała najważniejsze elementy nawiązujące do key visual marki i dała użytkownikom mobile skorzystania ze wszystkich funkcji sklepu bez ograniczania doznań zakupowych.

Automatyzacja i usprawnienie procesów magazynowych

Dzięki nowej platformie, zarówno New Balance, jak i jego klienci zyskali lepszą widoczność produktów we wszystkich kanałach. Wszystkie systemy zostały ściśle zintegrowane, po to, aby zapewnić właściwą synchronizację danych we wszystkich punktach styku z klientem. Połączone zostały magazyn oraz program sprzedażowy. Stworzono automatyczne zasady, o które oparto przepływ danych i dokumentów, co znacznie przyspieszyło procesowanie zamówień.

Rozbudowane wyszukiwanie produktów

Usprawnione zostały procesy wyszukiwania produktów. W nowym sklepie New Balance, zastosowano wyszukiwarkę z graficznymi podpowiedziami oraz kategorie ukryte. Stworzono je po to, aby administrator mógł im przypisać indywidualną nazwę, opis, grafikę, a nawet - w przypadku np. akcji promocyjnej - dodatkowy, poziomy baner reklamowy zamieszczony bezpośrednio na stronie podkategorii. W ten sposób stworzona została wyszukiwarka, która w przejrzysty i czytelny sposób, pod jedną kategorią produktów pozwala zaprezentować wszystkie dostępne w jej ramach podkategorie.

Pełna migracja danych

Wdrożenie sklepu New Balance to także pełna migracja danych oraz działania SEO. Przeniesione zostały konta klientów, produkty, stworzono odpowiednie przekierowania, by uniknąć błędów 404. To był bardzo rozbudowany proces, ponieważ wymagał odpowiedniej analizy i przypisania odpowiednich parametrów starego sklepu do parametrów na nowej platformie. Efektem wdrożenia jest nowoczesna, w pełni mobilna strona, posiadająca szereg usprawnień, które doskonale sprawdzają się na polskim rynku e-commerce.

“Nasz stary sklep internetowy miał przestarzałą strukturę, był mało intuicyjny, nie był dopasowany do urządzeń mobilnych. Potrzebowaliśmy zmian. Szukaliśmy firmy, która stworzy sklep on-line dopasowany do naszych potrzeb. Podejmując współpracę z merce.com zależało nam na zachowaniu spójności z oficjalnym key visual’em marki, na automatyzacji procesów obsługi treści i zamówień oraz dopasowaniu strony do urządzeń mobilnych. Myślę, że efekt końcowy jest odbierany pozytywnie przez naszych klientów, a to właśnie na ich opinii najbardziej nam zależy.”

Arkadiusz Kotula
E-commerce Manager newbalance.pl

Jak możemy pomóc Twojej firmie?

Jeśli podoba Ci się wdrożenie lub masz więcej pytań, skontaktuj się z naszymi handlowcami. Chętnie udzielą Ci wszelkich odpowiedzi.

Odezwij się do nas i dowiedz się, jak możemy pomóc Ci zmierzyć się z napotykanymi wyzwaniami biznesowymi.

Adam Kubala New Business Manager +48 572 338 023 adam.kubala@merce.com
Chcę otrzymać
spersonalizowaną ofertę