Funkcjonalny omnichannel

Rozwiązania Omnichannel B2C Integracja magazynowo-księgowa Migracja danych

Historia firmy

Od ponad 25 lat, marka 5.10.15 projektuje i sprzedaje odzież i obuwie, których design jest uosobieniem uroku i energii dzieciństwa oraz najlepszych modowych trendów. Ponad 220 sklepów stacjonarnych czyni 5.10.15. jednym z największych sprzedawców odzieży dziecięcej, a także zabawek i akcesoriów dla dzieci w Polsce. Firma jest jednym z najważniejszych graczy na rynku. 5.10.15 od kilku lat łączy sprzedaż online oraz offline, by we wszystkich kanałach zapewniać jednakowe doświadczenia klienta. Współpraca z firmą 'merce została podjęta po to, aby 5.10.15. mogło wprowadzić na rynek nowy standard omnichannel.

Wyzwania

  • stworzenie nowego layoutu zgodnego z założeniami RWD;
  • integracja z programem magazynowo‑księgowym;
  • migracja danych o kontrahentach, danych o produktach i migracja SEO;
  • integracja kanałów sprzedaży w ramach idei omnichannel retailing;
  • stworzenie infrastruktury serwerowej w chmurze zdolnej do obsłużenia ruchu na poziomie miliona wizyt miesięcznie.

Łączenie wszystkich punktów styku z klientem

Firma 5.10.15. jako właściciel ponad 220 sklepów stacjonarnych, w tym również punktów franczyzowych oraz międzynarodowego sklepu internetowego oferującego dziesiątki tysięcy produktów, poszukiwała technologii, która umożliwiłaby jej połączenie wszystkich punktów styku z klientem i jednocześnie zapewniła najwyższy standard obsługi. Dzięki zunifikowanej platformie 'merce, firma 15.10.15. może zagwarantować swoim klientom tę samą, wysoką jakość zakupów niezależnie od wykorzystywanego przez nich kanału. Dzięki wdrożeniu klienci e‑sklepu mogą korzystać między innymi z opcji Click & Collect w dowolnym salonie w Polsce.

Obsługa dużego ruchu dzięki wykorzystaniu chmury hybrid‑tenant

W związku z tym, że sklep internetowy 5.10.15. notuje ponad milion odwiedzin w skali miesiąca oraz obsługuje zamówienia pochodzące z 19 różnych krajów, wymagał on solidnej platformy chmurowej, która będzie w stanie udźwignąć duży ruch, a jednocześnie zagwarantuje klientom szybkie i w pełni zoptymalizowane działanie. Dzięki wykorzystaniu chmury typu hybrid‑tenant, 5.10.15. może skalować swoje zasoby bez żadnych ograniczeń i osiągać czas dostępności sklepu na poziomie 99,9%.

Zewnętrzne integracje

Wysyłka towarów z magazynu 5.10.15. obsługiwana jest przez zewnętrzną firmę, która posiada własny program ERP. Wdrożenie miało na celu połączenie e‑sklepu z magazynem w taki sposób, by zamówienia były weryfikowane przed ostatecznym wysłaniem ich do operatora logistycznego. Zapewniło to zminimalizowanie błędów w przesyłkach i szybsze wysyłanie paczek. Wymiana informacji następuje cyklicznie, a co najważniejsze, dane docierają do systemu ERP 5.10.15. Integracja przekazuje między programem magazynowo‑księgowym a operatorem logistycznym informacje między innymi o zmianach stanów magazynowych, zmianach cen produktu czy też o zwrotach i reklamacjach.

Szczegółowe raporty sprzedaży

Moduł raportowania sprzedaży pozwala na dokładną analizę dotyczącą ilości lub wartości sprzedaży wszystkich lub tylko zakończonych zamówień w określonym horyzoncie czasu (doba, tydzień, miesiąc lub dowolny zakres dat). To jeden z najbardziej rozbudowanych modułów, który pozwala na analizę danych w czasie rzeczywistym. Jest to narzędzie niezbędne do pracy działu handlowego i działu marketingu, które mogą wspólnie przygotować kampanie zwiększające sprzedaż w e‑sklepie.

“Zbudowanie przez 'merce platformy w oparciu o nowoczesne standardy eCommerce jest wstępem do dalszej współpracy oraz początkiem pełnej realizacji strategii omnichannel, nad którą obecnie pracujemy”.

Sebastian Moleda
Dyrektor Operacyjny Komex

Następne Case Study

Sprzedaż cross-border w regionie CEE

Zobacz case study

Jak możemy pomóc Twojej firmie?

Zostaw swoje dane kontaktowe, a my odezwiemy się do Ciebie

Prosimy, wprowadź swoje imię i nazwisko.
Prosimy, wprowadź swój adres e-mail.
Prosimy, wprowadź swój numer telefonu
Prosimy, wprowadź nazwę swojej firmy
Prosimy, wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Porozmawiaj z naszym działem handlowym

Doradzamy jak stworzyć, rozwijać lub bezpiecznie zmienić platformę sprzedaży przy różnych modelach handlowych.

Adam Kubala New Business Manager +48 572 338 023 Pokaż e-mail