Funkcjonalny omnichannel

B2C
RWD
Migracja danych
Omnichannel
Redesign
Integracja magazynowo-księgowa

Historia firmy

Od ponad 25 lat, marka 5.10.15 projektuje i sprzedaje odzież i obuwie, których design jest uosobieniem uroku i energii dzieciństwa oraz najlepszych modowych trendów. Ponad 220 sklepów stacjonarnych czyni 5.10.15. jednym z największych sprzedawców odzieży dziecięcej, a także zabawek i akcesoriów dla dzieci w Polsce. Firma jest jednym z najważniejszych graczy na rynku. 5.10.15 od kilku lat łączy sprzedaż online oraz offline, by we wszystkich kanałach zapewniać jednakowe doświadczenia klienta. Współpraca z firmą 'merce została podjęta po to, aby 5.10.15. mogło wprowadzić na rynek nowy standard omnichannel.

Wyzwania

  • stworzenie nowego layoutu zgodnego z założeniami RWD;
  • integracja z programem magazynowo‑księgowym;
  • migracja danych o kontrahentach, danych o produktach i migracja SEO;
  • integracja kanałów sprzedaży w ramach idei omnichannel retailing;
  • stworzenie infrastruktury serwerowej w chmurze zdolnej do obsłużenia ruchu na poziomie miliona wizyt miesięcznie.

Łączenie wszystkich punktów styku z klientem

Firma 5.10.15. jako właściciel ponad 220 sklepów stacjonarnych, w tym również punktów franczyzowych oraz międzynarodowego sklepu internetowego oferującego dziesiątki tysięcy produktów, poszukiwała technologii, która umożliwiłaby jej połączenie wszystkich punktów styku z klientem i jednocześnie zapewniła najwyższy standard obsługi. Dzięki zunifikowanej platformie 'merce, firma 15.10.15. może zagwarantować swoim klientom tę samą, wysoką jakość zakupów niezależnie od wykorzystywanego przez nich kanału. Dzięki wdrożeniu klienci e‑sklepu mogą korzystać między innymi z opcji Click & Collect w dowolnym salonie w Polsce.

Obsługa dużego ruchu dzięki wykorzystaniu chmury hybrid‑tenant

W związku z tym, że sklep internetowy 5.10.15. notuje ponad milion odwiedzin w skali miesiąca oraz obsługuje zamówienia pochodzące z 19 różnych krajów, wymagał on solidnej platformy chmurowej, która będzie w stanie udźwignąć duży ruch, a jednocześnie zagwarantuje klientom szybkie i w pełni zoptymalizowane działanie. Dzięki wykorzystaniu chmury typu hybrid‑tenant, 5.10.15. może skalować swoje zasoby bez żadnych ograniczeń i osiągać czas dostępności sklepu na poziomie 99,9%.

Zewnętrzne integracje

Wysyłka towarów z magazynu 5.10.15. obsługiwana jest przez zewnętrzną firmę, która posiada własny program ERP. Wdrożenie miało na celu połączenie e‑sklepu z magazynem w taki sposób, by zamówienia były weryfikowane przed ostatecznym wysłaniem ich do operatora logistycznego. Zapewniło to zminimalizowanie błędów w przesyłkach i szybsze wysyłanie paczek. Wymiana informacji następuje cyklicznie, a co najważniejsze, dane docierają do systemu ERP 5.10.15. Integracja przekazuje między programem magazynowo‑księgowym a operatorem logistycznym informacje między innymi o zmianach stanów magazynowych, zmianach cen produktu czy też o zwrotach i reklamacjach.

Szczegółowe raporty sprzedaży

Moduł raportowania sprzedaży pozwala na dokładną analizę dotyczącą ilości lub wartości sprzedaży wszystkich lub tylko zakończonych zamówień w określonym horyzoncie czasu (doba, tydzień, miesiąc lub dowolny zakres dat). To jeden z najbardziej rozbudowanych modułów, który pozwala na analizę danych w czasie rzeczywistym. Jest to narzędzie niezbędne do pracy działu handlowego i działu marketingu, które mogą wspólnie przygotować kampanie zwiększające sprzedaż w e‑sklepie.

“Zbudowanie przez 'merce platformy w oparciu o nowoczesne standardy eCommerce jest wstępem do dalszej współpracy oraz początkiem pełnej realizacji strategii omnichannel, nad którą obecnie pracujemy”.

Sebastian Moleda
Dyrektor Operacyjny Komex

Jak możemy pomóc Twojej firmie?

Jeśli podoba Ci się wdrożenie lub masz więcej pytań, skontaktuj się z naszymi handlowcami. Chętnie udzielą Ci wszelkich odpowiedzi.

Odezwij się do nas i dowiedz się, jak możemy pomóc Ci zmierzyć się z napotykanymi wyzwaniami biznesowymi.

Adam Kubala New Business Manager +48 572 338 023 Pokaż e-mail
Skontaktuj się z nami