W.KRUK

System e-commerce dla branży jubilerskiej

Rozwiązania B2C Design Omnichannel Magazyny Click and collect

Historia marki

Miłośnicy biżuterii oraz zegarków światowych marek takich jak Rolex, Omega, czy Tudor, znają zapewne firmę W.KRUK. Historia tego brandu sięga aż 1840 roku, czyniąc ją najstarszą marką jubilerską w Polsce. W.KRUK prowadzi sprzedaż w ponad 140 salonach stacjonarnych, zlokalizowanych w całym kraju. Posiada także dziesięć butików ROLEX. Luksusowa marka oferuje najwyższej jakości złotą i srebrną biżuterię, brylanty oraz kamienie szlachetne Od 2004 roku W.KRUK prezentuje również autorskie kolekcje, inspirowane najnowszymi trendami. W.KRUK należy do grupy kapitałowej VRG S.A.

Wyzwania

  • stworzenie rozwiązania wspierające wspólną dla kanałów online i offline gospodarkę magazynową;
  • wdrożenie usługi click and collect.

Analiza biznesowa określająca potrzeby przedsiębiorstwa

Przed rozpoczęciem prac wdrożeniowych zespół analiz merce.com przeprowadził szczegółową analizę biznesową spółki W.KRUK. Pozwoliła ona wyznaczyć kluczowe dla firmy jubilerskiej procesy, między innymi: zarządzanie zamówieniami, zarządzanie listą salonów, czy rejestracja klienta w programie lojalnościowym. Procesy podzielono zgodnie z trzema obszarami: frontend, backend oraz integracje. Każdy z 26 wyznaczonych procesów biznesowych opisany został na podstawie diagramu SIPOC, dzięki któremu precyzyjnie zobrazowano ich działanie. Przeprowadzone badanie pomogło wyznaczyć najważniejsze potrzeby firmy i określić dedykowane rozwiązania e-commerce, które w pełni będą je realizowały.

Wspólna gospodarka magazynowa kluczem do omnichannel

W strategii rozwoju marki W.KRUK znajduje się synergia sprzedaży zarówno poprzez sklep internetowy, jak i salony stacjonarne. Nowy system e-commerce, poprzez integrację z systemem klasy ERP, umożliwia automatyczną synchronizację danych o produktach i stanach magazynowych. Dzięki takiemu połączeniu, wszystkie dane są jednakowe i aktualizowane w czasie rzeczywistym, co umożliwiło między innymi wdrożenie usługi click and collect. Oznacza to możliwość zakupienia produktów w sklepie internetowym marki oraz odebranie zamówienia w wybranym miejscu np. w salonie stacjonarnym. Usługa jest kluczowym elementem wielokanałowego podejścia do sprzedaży. Aby zaoferować taką usługę swoim klientom, należy jednak wprowadzić wspólną dla różnych kanałów sprzedaży, gospodarkę magazynową. Wdrożenie takiego rozwiązania jest dużym wyzwaniem, szczególnie w przypadku, gdy firma posiada wiele sklepów stacjonarnych.

Oprócz możliwości skorzystania z usługi click and collect, klienci W.KRUK z poziomu sklepu internetowego, mogą zapoznać się również z dostępnością produktów w sieci salonów stacjonarnych. Ponadto, poprzez sklep internetowy, sprawdzić można dane adresowe salonów. Informacja zaprezentowana jest w formie mapy kraju, z podziałem na województwa oraz poszczególne miejscowości.

Wspólny dla online i offline program lojalnościowy

W.KRUK dla swoich stałych klientów stworzył program lojalnościowy. Klienci za zakupy dokonywane zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i w sklepie online, otrzymują punkty. Odpowiednią liczbę zebranych punktów mogą wymieniać na dodatkowe rabaty. Klient może otrzymać kartę “Dla przyjaciół W.KRUK” w sklepie stacjonarnym lub wysyłając prośbę przez konto w sklepie online. Karta w takim przypadku zostaje wysłana na podany przez klienta adres email. Wspólny dla różnych kanałów sprzedaży program lojalnościowy to kolejny element przyjętej przez markę strategii omnichannel, który realizowany jest za pomocą nowego systemu e-commerce.

Sprawne zarządzanie polityką rabatową firmy

Podczas budowy nowego systemu e-commerce, istotnym elementem było rozwiązanie wspierające tworzenie i zarządzanie wieloma różnymi rabatami w sklepie online. System e-commerce W.KRUK oferuje kilkadziesiąt różnych scenariuszy promocji. Wdrożony system polityki rabatowej, pozwala sprawnie administrować wieloma, oferowanymi przez firmę, formami promocji. Funkcjonalność pozwala uniknąć wzajemnego blokowania się rabatów.

“Dotychczasowe rozwiązanie nie dawało nam możliwości optymalizacji działań związanych z mobile oraz wykorzystanie pełnego potencjału omnichannel. Dlatego zdecydowaliśmy się na migrację sklepu na platformę merce.”

Bartłomiej Twardosz
Dyrektor ds. e-commerce, W.KRUK

Następne Case Study

Transformacja sprzedaży producenta systemów wentylacji i ogrzewania

Zobacz case study

Jak możemy pomóc Twojej firmie?

Zostaw swoje dane kontaktowe, a my odezwiemy się do Ciebie

Prosimy, wprowadź swoje imię i nazwisko.
Prosimy, wprowadź swój adres e-mail.
Prosimy, wprowadź swój numer telefonu
Prosimy, wprowadź nazwę swojej firmy
Prosimy, wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Porozmawiaj z naszym działem handlowym

Doradzamy jak stworzyć, rozwijać lub bezpiecznie zmienić platformę sprzedaży przy różnych modelach handlowych.

Adam Kubala New Business Manager +48 572 338 023 Pokaż e-mail